Четвъртък, 01 Септември 2016 02:32
България взе първа точка на Турция на Европейското за девойки под 19 г.

Националният отбор на България по волейбол за девойки под 19 години отстъпи на Турция  2:3 (25:23, 13:25, 25:21, 18:25, 10:15) в четвъртия си мач от предварителна група 1 на Европейското първенство в Словакия и Унгария.

След близо два часа борба момичетата, водени от треньора Димо Тонев изпуснаха възможност да нанесат първа загуба на непобедения до момента тим на Турция, а с това да останат в борбата за второто място в групата и участие във финалната четворка.

След този мач турските волейболистки загубиха първата си точка от началото на турнира, но продължават да оглавяват временното класиране след 4 победи и 11 точки, а с това си осигуриха място на полуфинал кръг преди края на груповата фаза. Отборът на България е на четвърта позиция с 2 победи, 2 загуби и 6 точки, преди последния двубой от групата.

Топ реализатор в срещата бе Тутку Юзгенч с 27 (3 аса, 1 блокада, 49 % в нападение). Най-резултатна за България бе капитанката Моника Кръстева с 19 точки (1 ас, 1 блокада, 52 % в нападение), а 15 добави Ани Боздева (6 аса, 1 блокада, 36 % в атака). С 13 завърши Александра Миланова (1 ас, 32 % в нападение).

В останалите мачове от четвъртия състезателен ден в Нитра Франция сломи с 3:0 (25:14, 25:23, 25:18) Хърватия, а Белгия надигра много трудно с 3:2 (23:25, 25:18, 25:21, 21:25, 15:10) Словакия.

В последния си мач от груповата фаза, България излиза срещу Словакия, а двубоят  е на 1 септември от 21:00 ч б.в.