Петък, 08 Май 2015 21:23
„Марица“ е новият шампион на България!

„Марица“ (Пловдив) е новият шампион на България при жените! „Жълтите“ спечелиха гостуването си на „Левски“ (София) с 3:2 (25:19, 18:25, 25:23, 24:26, 15:11) в третия решителен мач от финалния плейоф, който бе изпълнен с много драма, много емоции и борба за всяка точка, а всичко това го превърна в повече от достоен завършек на първенството и сезона при дамите. Момичетата на Иван Петков водеха с 2:1 гейма, а в 4-ия имах аванс от 4 точки при 21:17 в тяхна полза, но „сините“ не се предадоха и подкрепяни мощно от своята агитка в Спортен център „Люлин“ (бившата зала „Сиконко“), направиха страхотен обрат и вкараха сблъсъка в тайбрек след 26:24 в тази част. Още в началото на финалния пети гейм, волейболистките от Пловдив се откъснаха в резултата, а до края не допуснаха повече изненади и триумфираха с историческа първа титла на България. За да бъде успехът още по-сладък, златните медали оформиха и златния дубъл за пловдивчанки, които по-рано през сезона грабнаха и Купата на страната, като на финала отново надиграха „Левски“ със същия резултат. След края момичетата на Радослав Бакърджиев, които спечелиха редовния сезон в шампионата, бяха наградени със сребърните медали, а волейболистките от ЦСКА получиха бронзовите отличия.

В основата на така ценния успех за „Марица“ бяха капитанката Ана Радичева, която стана топреализатор на двубоя с 27 точки и центърът Милена Димова с 20 точки ( 6 блокади). Поредния си силен мач за домакините пък изигра Мирослава Паскова, която завърши с 21 точки.