Петък, 08 Май 2015 22:06
Радослав Бакърджиев: Следващата година пак ще се борим за титлата

„Левски“ (София) не успя да защити титлата си при жените. „Сините“ загубиха от „Марица“ (Пловдив) с 2:3 (25:19, 18:25, 25:23, 24:26, 15:11) в третия решителен мач от финалния плейоф, който бе изпълнен с много драма, много емоции и борба за всяка точка, а всичко това го превърна в повече от достоен завършек на първенството и сезона при дамите. Домакините губеха с 1:2 гейма и 17:21 в четвъртата част, но не се предадоха и подкрепяни мощно от своята агитка в Спортен център „Люлин“ (бившата зала „Сиконко“), направиха страхотен обрат и вкараха сблъсъка в тайбрек след 26:24. Във финалния пети гейм, момичетата на Радослав Бакърджиев изостанаха с 3 точки на техническото прекъсване, а до края не можаха да наваксат този пасив и загубиха с 11:15. Над всички за столичанки отново бе Мирослава Паскова, която изигра поредния си силен мач и заби 21 точки. Ето и какво заяви след края на мача старши-треньорът на „Левски“ Радослав Бакърджиев:

„Първо искам да поздравя момичетата, че успяха да стопят тази разлика в края на четвъртия гейм и да вкарат мача в тайбрек. Конкретно за двубоя, надиграха ни с доста добре посрещане и съответно лошо от наша страна, което повлия на организацията на атаката. Но какво да се прави. Един път се получава при нас по-добре, а друг път обратното. Преди 3 дни със същото нещо успяхме да ги надиграем в Пловдив. Тогава изпълнявахме добре сервис, не допускахме грешки в посрещане. Не искам да казвам, че сме прегорели или не сме издържали на напрежението. Може и да е така. Сега не мога да кажа, защото съм доста емоционален в момента. Ще премислим, ще си направим изводите и живи и здрави следващата година пак излизаме да се борим за титлата. Все пак се радвам, че през този сезон спечелихме сребърните медали в първенството и играхме финал за Купата. Да, заявихме че излизаме да защитим трофеите, не се получи, но както и казах на момичетата: „Родителите ни, няма да спрат да ни обичат, заради това, че не сме станали шампиони!“