Петък, 08 Май 2015 09:09
Успешна защита на титлата за „Левски“ или исторически успех за „Марица“
Автор на снимката: Костадин Андонов

„Левски“ (София) или „Марица“ (Пловдив) – кой ще спечели така желаната шампионска титла при жените през този сезон? Определено най-важният въпрос, който ще получи своя отговор днес. Големите съперници през настоящата кампания си размениха по една победа като гост в първите два мача от финалния плейоф и така се стигна до решителен трети сблъсък, който ще се изиграе в Спортен център „Люлин“ (бившата зала „Сиконко“) от 17:30 ч. Точно там волейболистките от Пловдив направиха първата крачка към спечелването на историческата първа титла за тях с убедителен успех с 3:1. Момичетата на Иван Петков се борят и за златен дубъл, след като по-рано през сезона триумфираха с Купа България, а на финала надиграха драматично именно „Левски“ с 3:2. Купата бе втора във витрината на „жълтите“, които спечелиха същия турнир и през 2012 г. Въпреки лошото начало във финалната серия „сините“ показаха, че далеч не са се предали и знаят как да защитават титлата си от миналата година. Настоящите шампионки играха дисциплинирано и с хубав начален удар пробиха посрещането на „Марица“, което се оказа ключово за страхотния успех с 3:0 във втория двубой игран в Пловдив. Интересното е, че в редовния сезон на шампионата двата отбора записаха по две домакински победи в срещите помежду си, а във финалния плейоф взеха убедително гостуванията си.

Историческа първа титла и шампионски дубъл за „Марица“ или „Левски“ ще се окичи със златните медали за втора поредна година, ще разберем днес от 17:30 ч., а двубоят ще можете да гледате на живо по БНТ 2.