Вторник, 28 Ноември 2023 12:05
Шампионът в efbet Супер Волей с поражение в столицата
Снимка: NVL.bg

Нефтохимик 2010 (Бургас) загуби гостуването си на Левски София с 0:3 (20:25, 17:25, 23:25) в среща, с която бе закрит 7-ия кръг от елитното първенство при мъжете. Шампионът в efbet Супер Волей пристигна в столицата с кадрови проблеми, като заради травми отсъстваха Стефан Иванов и новото попълнение Бранимир Грозданов. Още в първия гейм се контузи либерото и национал Симеон Добрев.

"Сините" бяха стабилни и категорични в представянето си срещу бургазлии, като за втори път през сезона постигат чиста победа (първата бе в турнира за Суперкупата). Левски София записа четвъртата си победа от началото на сезона. Те заемат четвърта позиция, но имат и мач по-малко. Нефтохимик 2010 е на едва седма позиция, но има два мача по-малко. Първенец е с три загуби и две победи дотук.

За "Най-полезен в мача" бе определен Владимир Гърков от Левски София, който завърши с 16 точки. Силен мач за "сините" изигра и бразилския център Майкон Морейра, който завърши с 13 точки, като 4 от тях дойдоха след блокади. За гостите Мурад Хан се отчете с 16 точки (2 блокади).

Лидер остава Хебър (Пазарджик), който има само едно поражение и мач по-малко. През уикенда финалиста от миналия сезон се наложи с 3:0 (25:20, 25:27 25:19) над Черно море в своята зала. На втора позиция излезе ЦСКА след домакински успех с 3:1 (25:14, 19:25, 25:18, 25:17) над Добруджа 07. "Червените" изместиха от това място Дея спорт, който отстъпи при визитата си на Монтана с 0:3 (14:25, 20:25, 21:25), а така бургазлии се сринаха до пето място. Монтана прави възход с една позиция.

Марек Юнион-Ивкони постигна първа победа за сезона след 3:0 (25:22, 25:19, 25:15) над Раковски-1964, което се случи пред родна публика в Дупница.