Вторник, 28 Ноември 2023 13:56
Марица е есенен първенец в Национална Волейболна DEMAX+ лига

Марица (Пловдив) със сигурност ще зимува на върха в Национална Волейболна DEMAX+ лига, след като кръг преди края на есенния полусезон е непобеден лидер с пълен актив от 18 точки. Шампионките постигнаха шестата си победа, като не дадоха гейм в своята зала срещу Левски София – 3:0 (25:23, 27:25, 25:18). От началото на първенството тимът на Борислав Крачанов е допуснал на съперник само 1 гейм.

Най-резултатна стана Виктория Коева с 12 точки, 11 добави Ива Дудова, а Борислава Съйкова завърши с 10. За столичния тим, който заема четвърта позиция и допусна едва втора загуба, най-резултатна стана Микаела Стоянова с 16 точки.

ЦСКА запазва втората позиция след нов успех – този път като гост на Варна-ДКС с 3:0 (25:8, 25:20, 25:16). „Червените" бяха безапелационни срещу домакините и приключиха срещата за малко повече от час. Това е петата им победа през сезона.

Славия 2017 направи скок с две позиции до третото място след 3:0 (25:17, 25:21, 25:11) срещу Хектор в столичното дерби от кръга. „Белите" бяха домакин.

Възход и за новака Дея спорт, който постигна втората си победа в първенството при дамите. Бургаският тим пречупи Марица 2022 (Пловдив) с 3:0 (25:23, 25:20, 25:15) като гост.