Събота, 02 Юли 2016 17:36
Националите загубиха мача за бронза с 0:3.

Българският национален отбор завърши на 4-о място в тазгодишното издание на Европейската лига. Волейболистите на Мирослав Живков загубиха мача за бронзовите медали срещу Австрия с 0:3 (23:25, 21:25, 23:25). Двубоят се игра пред около 2000 зрители в зала „Конгресна“ във Варна, а „лъвовете“ бяха видимо изтощени от драматичния 1/2-финал срещу Естония, в който пропуснаха мачбол при 15:14 в тайбрека.

Най-резултатни с по 8 точки бяха Светослав Гоцев и Трифон Лапков. 7 точки реализира Жани Желязков, а по 6 добавиха Мартин Атанасов и разпределителят Добромир Димитров. Топреализатор в мача стана диагоналът на австрийците Томас Зас с 14 точки.

Статистика от България – Австрия 0:3 можете да видите тук.

Така Австрия ще се качи на почетната стълбичка, за да получи бронзовите си медали веднага след края на финала Естония – Македония, който започва в 18:00 ч.

Стартов състав – разпределител Добромир Димитров, посрещачи Мартин Атанасов и Златан Йорданов, центрове Николай Къртев и Светослав Гоцев, диагонал Велизар Чернокожев, либеро Добромир Иванов.

150500 BONC4814

(Капитанът Велизар Чернокожев започна мача като титуляр въпреки вируса, който го тормози по време на финалите във Варна.)

Първи гейм – Двата тима играха точка за точка до 19:19, когато „лъвовете“ направиха три поред и взеха предимство при 22:19. С хубаво насочен сервис и добре организиран блок гостите изравниха резултата -22:22. „Трикольорите“ прекъснаха серията на австрийците за 23:22, но блок и нова директна точка от сервис сложиха точка на спора в откриващия гейм -25:23 за Австрия. Нашите момчета имаха предимство на блокада – 6 срещу 1. Но направиха една грешка повече – 9 срещу 8.

150500 BONC4801

(Добромир Димитров и Николай Къртев се опитват да спрат техничния удар на Антон Менер.)

Втори гейм – Началните минути на втория гейм бяха равнoстойни, но постепенно Австрия започна да изпълнява все по-добър сервис, който проби посрещането на домакините и доведе до разлика от 6 точки при 22:16. Волейболистите ни намериха играта си и успяха да намалят изоставането, но за обрат бе късно и гостите поведоха с 2:0 след 25:21. Основният проблем на тима ни във втората част бе в посрещане. Блокадата също отсъстваше – нито една точка в този елемент срещу 3 за Австрия.

150500 BONC4726

(Мартин Атанасов се опитва да посрещне прецизно поредния силен сервис на австрийците.)

Трети гейм – В третата част Австрия постепенно си осигури преднина от 4 точки при втората задължителна пауза - 16:12. Благодарение на сервиса и блокадата авансът на гостите продължи да расте, за да стигнат до 5 поредни мачбола при 24:19. Именно в този момент „лъвовете“ показаха характер и отразиха първите 4 точки за приключване на срещата. Основна заслуга имаше сервисът на Мартин Атанасов и ефективността в атака на Трифон Лапков. Със сърцата игра в защита нашите момчета стигнаха до възможност за атака и изравняване на резултата, но този път Трифон Лапков докосна мрежата след като заби топката в противниковото поле и това сложи край на спора – 25:23 и 3:0 за Австрия.

Прочетена 309 пъти Последно променена в Събота, 02 Юли 2016 17:55