Неделя, 13 Март 2016 20:00
"Нефтохимик 2010" и "Арда" на полуфинал в Суперлигата

„Нефтохимик 2010“ (Бургас) и „Арда“ (Кърджали) се класираха за полуфиналите в Суперлига „Сами-М“! Първо бургазлии спечелиха гостуването си на „Инвестбанк Тетевен Волей“ с 3:0 (25:20, 25:23, 26:24) и затвориха 1/4-финалната серия с 2:0 победи, а малко по-късно същото направиха и кърджалийци, които взеха домакинството си на „Пирин“ (Разлог) с 3:1 (23:25, 25:18, 25:23, 25:17) и също намериха място сред първите 4 тима през този сезон.

В зала „Георги Бенковски“ в Тетевен волейболистите на Петър Дочев трябваше да положат доста усилия, за да пречупят съперниците си във всеки един от геймовете. Това бе и последният мач през този сезон за тетевенци, в който играчите от планинския град се класираха за плейофната фаза още при дебютното си участие в Суперлигата и заеха 8-о място в крайното класиране.

В Кърджали домакините загубиха първия гейм с 23:25, но след това направиха пълен обрат. Така „Арда“ поднесе и първата изненада в плейофната фаза, като изхвърли от битката за титлата третия от редовния сезон „Пирин“.

В следващата фаза кърджалийци ще срещнат „Монтана“, а завършилият на първо място в редовния сезон „Нефтохимик 2010“ ще се изправи срещу победителя от „Марек Юнион-Ивкони“ (Дупница) и „Добруджа 07“ (Добрич).

Повече за 1/4-финала „Марек Юнион-Ивкони“ (Дупница) - „Добруджа 07“ (Добрич) можете да прочетете тук.