Неделя, 21 Февруари 2016 19:53
Отборът на "Добруджа 07" излезе начело на Суперлигата

Волейболистите на „Добруджа 07“ (Добрич) спечелиха домакинството си с  Монтана (Монтана) след петгеймова битка с 3:2 (25:18, 25:20, 15:25, 22:25, 15:13)  в среща от петнадесетия кръг на Суперлигата, играна пред пълни трибуни на местната зала "Добротица".

Двубоят бе  пряк сблъсък за първото място в Суперлигата, като след този успех тимът от Добрич вече е новият лидер във временното класиране.

Добруджанци се изкачиха на върха с 11 победи, четири загуби и актив от 31 точки. Интересен е факта, че цели три отбора  в челото имат по 31 точки, но добричлии са първи с една победа повече от следващите два в таблицата,  – „Нефтохимик 2010“ (Бургас) и „Монтана“ (Монтана).

Момчетата на Мирослав Живков започнаха по-концентрирано и успяха да поведат след първия гейм. Във втората част гостите заиграха по-добре. В края обаче допуснаха серия от няколко поредни точки в полза на Добруджа, която направи резултатът 2:0 гейма.

Играчите на Петър Шопов буквално "избухнаха" в третата част, когато оставиха съперника си едва на 15 точки и намалиха изоставането си. След това успяха да спечелят и четвъртия гейм, но това стана доста трудно.

Тайбрекът започна с  преднина за домакините, които при размяната на полетата водеха с 8:4. Последва обрат и след сервис на състезателя на Монтана Минчо Минчев неговите съотборници успяха да намалят изоставането  на 9:11. В крайна сметка, домакините издържаха на напрежението и спечелиха с 15:13 тайбрека, а с това и победата, която ги прати на върха във временното класиране.

Велизар Чернокожевстана най-резултатен за домакините с 25 точки (3 аса, 2 блокади, 59 % в атака). С най-голям актим за Монтана бе Минчо Минчев с 31 точки (2 аса, 58 % в нападение).