Събота, 07 Март 2015 09:57
„Марица“ с последен шанс да измести „Левски“ от първото място при жените

„Марица“ (Пловдив) приема „Левски“ (София)  в директния спор за първото място от последния 20-и кръг на редовния сезон в женския волейболен шампионат. Домакините са само на 3 точки от „сините“, които заемат еднолично първото място с актив от 53. „Жълтите“ могат да изместят днешния си съперник от лидерската позиция, ако постигнат успех с 3:0. При победа с 3:1 пловдивчанки също имат шанс да се поздравят с първото място, но трябва да спечелят убедително трите гейма и в същото време да загубят с минимална разлика една част. Старши-треньорът на „Марица“ Иван Петков заяви преди срещата, че неговият отбор е максимално амбициран за победа с 3:0 в днешния сблъсък. От другата страна на мрежата домакините ще срещнат единственият отбор при жените, който все още няма загуба през 2015-а година. „Левски“ играе много силно през този сезон и вече победи два пъти основния си конкурент за първото място. „Сините“ спечелиха първия мач през настоящата кампания срещу „Марица“ с 3:2, след това отстъпиха със същия резултат при гостуването си в Пловдив, а в началото на февруари взеха много важна победа срещу „жълтите“ с 3:1 в столичната зала „Христо Ботев“. Интересното е, че първата и до момента единствена загуба за момичетата на Радослав Бакърджиев дойде именно в последния кръг на първия полусезон.

Ще успеят ли домакините отново да зарадват феновете си в зала ПУ „Паисий Хилендарски“ или „Левски“ ще удържи първото място, предстои да разберем днес от 18:00 часа.

По същото време в столичната зала „Васил Симов“ ЦСКА излиза срещу ВК „Сливен“ в другия двубой от този кръг. Мачът е без значение за крайното класиране и на двата отбора. „Червените“ са недостижими на 3-а позиция с 32 точки, а момичетата на Юлия Иванова нямат загубен гейм в предходните три мача срещу днешния съперник.  Волейболистките от Сливен също не могат да бъдат изместени от предпоследното 5-о място, което заемат със 7 точки и една повече от „Славия“, който през седмицата обяви, че се отказва от участие в първенството до края на сезона и загуби служебно последните си два мача – с „Марица“ (0:3) и ВК „Казанлък“ (0:3).