Петък, 08 Април 2016 18:48
"Левски" започна с победа в полуфиналните плейофи при жените
Снимка: start-photo.bg

„Левски“ (София) победи „Казанлък Волей“ с 3:0 (25:23, 25:15, 25:17) в първия двубой от полуфиналната плейофна серия в женската волейболна лига „Демакс +“, който се игра в столичната зала Христо Ботев. „Сините“ срещнаха сериозна съпротива в първия гейм, в който гостите показаха добра игра и имаха преднина в резултата дори след 20-а точка, но момичетата на Радослав Бакърджиев успяха да обърнат развоя и затвориха частта с 25:23. В следващите два гейма домакините постепенно увеличаваха преднината си и спечелиха мача с 3:0. Успехът е трети за вицешампионките срещу този съперник през настоящия сезон, като до момента нямат нито един загубен гейм.

Вторият мач от серията, в която се играе до две победи от три мача, е на 11-и април от 18:00 ч. в спортната зала „Арсенал“ в Казанлък.