Сряда, 22 Април 2015 20:28
„Левски“ и „Марица“ стартираха с победи в плейофите при жените

„Марица“ (Пловдив) победи ЦСКА с 3:0 (25:14, 25:23, 26:24) в първия мач от 1/2-финалната серия при жените, който се игра в спортната зала на ПУ „Паисий Хилендарски“. Така пловдивчанки, които в неделя триумфираха с Купа България, се нуждаят от още един успех срещу „червените“, за да се класират на финала. Следващият сблъсък между двата отбора е в петък (24 април) от 17:00 ч., в столичната зала „Васил Симов“.

„Жълтите“ доминираха в първия гейм, записаха 6 директни точки от сервис и поведоха с 1:0 след категоричното 25:14.  Във втората част, ЦСКА заигра по-рисковано и подобри представянето си на всички елементи. Гостенките успяха да стопят голяма част от солидния аванс, който натрупа „Марица“ в началото на гейма, но момичетата на Иван Петков все пак затвориха и тази част с 25:23.  Третият гейм бе най-интересен. С още по-добра игра в нападение и на блокада възпитаничките на Юлия Иванова натрупаха 6 точки аванс до второто техническо прекъсване (16:10). В минутите до края пловдивчанки отново натиснаха със сервис своя съперник, наваксаха изоставането си и спечелиха частта с 26:24, а с това и мача с 3:0.

Топреализатор на двубоя стана Таня Събкова от победителките с 12 точки.  Капитанът на „Марица“ Ана Радичева добави 10 точки, колкото отбеляза и най-резултатната в ЦСКА – Ивета Станчулова.

В другия полуфинален плейоф защитаващият титлата си „Левски“ (София) спечели първия мач срещу ВК „Казанлък“ с 3:0 (25:22, 25:21, 25:16), който се игра в столичната зала „Христо Ботев“. Вторият двубой от серията е в събота, а домакин на срещата ще бъде ВК „Казанлък“.