Петък, 24 Април 2015 20:06
„Марица“ обърна ЦСКА и се класира на финал в шампионата при жените!

„Марица“ (Пловдив) е първият финалист в женската Националната волейболна лига!  Във втория мач от 1/2-финалната си серия пловдивчанки надиграха ЦСКА с 3:1 (23:25, 25:15, 25:17, 25:19), в столичната зала „Васил Симов“ и затвориха плейофа с 2:0 победи.  В събота в Казанлък ще се изиграе вторият мач от другия 1/2-финал, в който настоящият шампион на България „Левски“ (София) води с 1:0 победи срещу ВК „Казанлък“.

Момичетата на Юлия Иванова изоставаха с 13:19 в първия гейм, но успяха да направят впечатляващ обрат и да поведат с 1:0 след 25:23 в откриващата част. „Жълтите“ сякаш си взеха поука от този развой и във втория гейм  взеха ранен аванс, който не изпуснаха до края и изравниха резултата след 25:15. Третият гейм бе много равностоен, а ЦСКА успяваше да излезе с точка напред в първите две технически прекъсвания (8:7, 16:15), но в следващите минути пловдивчанки подобриха началния си удар и играта на блокада и затвориха частта с 25:17. В четвъртия гейм „Марица“ продължи да доминира и затвори мача след 25:19.

Топреализатор на двубоя стана Силвана Чаушева от победителките с 21 точки.  Центърът Милена Димова добави 17 точки (8 блокади), а най-резултатна за ЦСКА стана Силвия Кьосева с 13 точки.

Финалната серия също ще се играе във формат до две победи, като мачовете са насрочени за 2, 5 и евентуално 8 май.