Петък, 05 Април 2024 13:18
БНТ 3 излъчва всички срещи от финалният плейоф в Национална Волейболна DEMAX+ лига
Снимка: bfv.bg / Startphoto.bg

За трета поредна година ЦСКА и Марица (Пловдив) ще оспорват първото място в Национална Волейболна DEMAX+ лига. Финалният плейоф ще се реши в три победи от пет срещи, като битката започва на 17 април, а най-късно шампионът ще бъде определен на 25 април, ако се стигне до пети мач.
Българска национална телевизия ще предава всички срещи от решителната за титлата серия (17, 18, 21, 22 и 25 април).

"Червените" си осигуриха трети пореден финал след драматична и много оспорвана полуфинална серия срещу Левски София. ЦСКА обърнаха "сините" от 0:2 до 3:2 гейма (18-25, 22-25, 28-26, 27-25, 16-14). Така двата тима изиграха втори пореден петгеймов мач. Левски отстъпи в първия мач като гост с 0:3, но след това на свой терен изравни серията след 3:2.

Настоящият шампион Марица си осигури място във финала, след като отстрани Славия след 2-0 победи без да загуби гейм. Преди това "жълто-сините" завършиха като първи в редовния сезон и това им дава домакинско предимство в елиминационната серия.

Столичният сблъсък между Левски София и Славия ще определи за първа година бронзовият медалист в шампионата при дамите. Двубоите за третото място ще се проведат по системата 2 победи от 3 мача. В програмата са заложени за 16 (вторник), 18 (четвъртък), 20 (събота) април.