Понеделник, 20 Ноември 2023 11:37
5 от 5 за Марица (Пловдив) в Национална Волейболна DEMAX+ лига

Марица (Пловдив) продължи победната си серия в Национална Волейболна DEMAX+ лига. Шампионът при жените се наложи с 3:0 (25-14, 25-20, 25-16) над новака Дея спорт (Бургас) в среща от 5-ия кръг. Това бе първо гостуване за "жълто-сините", които продължават да са едноличен лидер с пълен актив от точки – 15, след пет победи от пет мача.

И в трите гейма гостенките успяваха да поведат рано и да затворят лесно частта. С най-много точки за победителките се отчете Виктория Коева - 19 точки, а за домакините Елизабет Касъджикова със 7 точки.

Левски София запази второто място и то преди директния сблъсък с Марица в следващия кръг. "Сините" също постигнаха успех като гост – над Хектор с 3:0 (25-17, 25-20, 25-17) в Драгоман. Това е четвърта победа в шампионата за Левски София. В тази среща силно се представи централната блокировачка Иванина Малинова, която записа 6 блока и бе най-резултатна с 11 точки.

img 8131

Макар и трудно, ЦСКА взе домакинството си срещу Марица 2022, запазвайки третата позиция в класирането. "Червените" трябваше да минат през тайбрек, за да запишат четвъртия си успех в първенството. Двубоят в столичната зала "Васил Симов" завърши 3:2 (25-16, 20-25, 27-25, 22-25, 15-12). Домакините поведоха с лекота в първата част, но пловдивският клуб стигна до обрат във втория гейм и изравни. Оспорван бе третият гейм, в който "армейките" пропуснаха три геймбола, но все пак успяха отново да поведат в мача. Равенство имаше до средата на четвъртата част, но Марица 2022 прати мача в пети гейм. В него също видяхме изравнени сили в началото, но ЦСКА се мобилизира след 7-та си точка и да спечели срещата.

stat

Трета победа записа Славия 2017. Столичният тим също се наложи като гост над ДКС Варна с 3:1 (25-23, 25-27, 25-12, 25-17). С поражението в Двореца на Културата и спорта домакините останаха на последното място в Национална Волейболна DEMAX+ лига без успех и без точка от началото на сезона.