Понеделник, 06 Ноември 2023 16:56
Три отбора продължават без загуба в Еfbet Супер Волей
Снимка: NVL.bg

Четири отбора постигнаха чисти победи в третия кръг от Еfbet Супер Волей. Миналогодишните финалисти Нефтохимик и Хебър, както и ЦСКА и Пирин не допуснаха на съперниците им да запишат гейм. Най-интригуващата битка обаче бе в столицата, където Левски София и Монтана изиграха пет гейма.

Лидерът Хебър продължава участието си в Еfbet Супер Волей без загуба, но и без загубен гейм. Клубът от Пазарджик оглавява временното класиране с 9 точки след успех при гостуването си на Марек Юнион-Ивкони в Дупница - 0:3 (18-25, 16-25, 20-25). Гостите водеха с разлика и в трите части, а това даде възможност на треньора Алберто Джулиани да пусне в игра почти всички състезатели и да изпробва различни ротации. Християн Димитров реализира най-много точки за Хебър - 9 точки, като бе избран и за MVP на мача. Трима състезатели - Якопо Масари, Тодор Вълчев и Красимир Георгиев завършиха с по 8 точки.

398916720 1063056267991289 6750291571148035316 n

Левски София допусна първа загуба за сезона и то в първото си домакинство. "Сините" направиха много интересен двубой срещу Монтана, завършил след тайбрек 2:3 (25-20, 29-31, 25-15, 25-27, 17-19). Двата тима предложиха много оспорвани моменти почти през цялата среща, донякъде с изключение на третия гейм, а зрителите в зала "Левски София" аплодираха изключително разиграване във втория гейм продължило повече от 1 минута със самоотвержени спасявания и от двете страни. Двубоят продължи близо 3 часа. Изключително бе представянето на Самуил Вълчинов от тима на гостите, който завърши с 29 точки и напълно заслужено бе обявен за MVP. За Левски с 22 точки се отличи Владимир Гърков. С поражението новият носител на Суперкупата на България зае втората позиция във временното класиране със 7 точки. Монтана записа втори успех, събирайки 5 точки. Това отреди шесто място на волейболистите, водени от Даниел Пеев.

399531144 1063591254604457 4068591728330462208 n

Шампионът Нефтохимик 2010 също остава без допуснато поражение, но има два мача и това му отрежда трета позиция. Бургазлии спечелиха в този кръг гостуването си на Добружда 07 с 3:0 (22-25, 20-25, 15-25) и загряха за участието си във втория кръг на Шампионската лига. Воденият от Атанас Петров отбор не остави никакъв шанс на домакините, като съвсем малка интрига имаше в началото на първия и втория гейм в зала "Добротица". За MVP бе посочен Марцел Лукс от Нефтохимик, който се отчете с 10 точки. Най-резултатен бе съотборникът му Мурад Хан със 17 точки, а за добричкият тим Димитър Маринков и Николай Иванов реализираха по 10 точки.

398244974 1063070327989883 2385110645240900306 n

Другият бургаски отбор – Дея спорт, също записа 2 победи от 2 мача. Победата дойде при гостуването на Борое 2016 с 3:1 ( 25:20, 20:25, 27:25, 29:27). Двата тима предложиха оспорвани моменти на зрителите в Стара Загора, а двубоят продължи близо два часа и половина. Домакините бяха близо до това да пратят мачът в тайбрек, като след 21:24 настигнаха съперника, но Дея показа по-здрави нерви и концентрация, а в мача впечатли и със своята игра на блокада. За най-полезен играч бе избран Валентин Братоев с 19 точки, а 20 реазилиза Николай Учиков. Запомнящ се мач направи състезателят на Берое - Спас Байрев, който завърши със страхотните 34 точки, от които 4 на блок. Дея спорт заема четвърта позиция с 6 точки, докато за Берое 2016 това бе трето поредно поражение и клубът има само 1 т.

Първа победа в първенството при мъжете постигна Пирин (Разлог). В Севлиево гостите не дадоха гейм, въпреки че срещнаха сериозно противопоставяне в отделните части от волейболисти на Раковски 1964. Мачът в зала "Дан Колов" завърши с 3:0 (25:23, 25:18, 25:15) за Пирин. Мариян Нанков стана топреализатор за гостите с 16 точки (4 аса, 2 блокади), а за Раковски това бе Калоян Вълчинов с 12 точки. Клубът от Разлог заема седмо място с 1 победа и 2 загуби, и актив от 3 точки. Раковски 1964 остава на дъното без точка.

399265080 1063039941326255 3107811204737930971 n

ЦСКА се поздрави с втора победа и то чиста срещу Черно море (Варна). Успехът с 3:0 (25:15, 25:19, 25:21) бе извоюван на свой терен. В първия гейм „червените" бяха абсолютен хегемон, а в следващите два имаше и моменти на оспорваност. „Моряците" не успяха да стигнат до някакъв обрат и заслужено отстъпиха. Най-резултатен бе Страхиня Бързакович с 19 точки (2 блокади), като бе отличен и за MVP. ЦСКА е пети с 6 точки, а Черно море е девети с 2 т.