Понеделник, 06 Ноември 2023 12:03
ЦСКА и Марица остават непобедени в Национална Волейболна DEMAX+ лига

Отборите на ЦСКА и Марица (Пловдив) продължават без загуба участието си в Национална Волейболна DEMAX+ лига и след изиграването на третия кръг. И двата клуба имат по три победи от началото на първенството при жените, а в следващият кръг ще се изправят един срещу друг.

Шампионът Марица се поздрави с домакински успех срещу ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:10, 25:19, 25:16). "Жълто-сините" са лидер във временното класиране, докато ДКС Варна остана без спечелена точка и заема последната позиция.

Срещата в зала "Сила" ще се запомни с изключителното начало на пловдивчанки, които поведоха с 14:0. Сервис изпълняваше Борислава Съйкова. Във втората част гостенките от Варна се противопоставиха по-добре, но не успяха да измъкнат поне гейм, а в третия отново доминацията на Марица бе изразителна.

С този успех шампионките загряха за старта си в евротурнирите. Тази сряда, 8 ноември, тимът излиза срещу италианския Савино Дел Бене (Скандичи) в първи мач от груповата фаза на Шампионската лига.

398843602 814688343998655 4049799104243355869 n

Чиста победа записаха и волейболистките на ЦСКА. В своята зала "Васил Симов" те се наложиха над УВК Хектор с 3:0 (25:12, 25:19, 25:20). "Червените" влязоха в срещата с убедителна игра в първите два гейма, а известна интрига имаше само в третата част. В нея гостуващият отбор поведе с 9:7, но след това "армейският" тим направи две почти последователни серии от 7 и 4 точки, с което направи отново разликата изразителна (18:11). Волейболистките на Хектор не се предадоха и опитаха да се върна, но успяха да намалят само до 5 т.

ЦСКА е на втора позиция със 7 точки, а Хектор е пети с 3 точки (1 победа, 2 загуби).

399504855 823478163111431 899302286654183638 n

Трето място след кръга заема Левски София с втората си победа в шампионата. "Сините" взеха първото си гостуване на сезона, което бе в Бургас на новака Дея спорт. Двубоят завърши 3:1 (25:18, 23:25, 25:9, 25:7), а столичанки събраха 7 точки.

Домакините опитаха да се противопоставят и да стигнат до първа победа за сезона. Равностойни бяха само първите две части, като Дея изравни във втория гейм след 25:23. "Сините" се мобилизираха и бяха безапелационни в третия и четвъртия гейм, не позволявайки на съперника да запише дори двуцифрен точков актив – 9 и 7 т.

Дея има само 1 спечелена точка и три поредни загуби, ката така заема седмо място.

399557088 793543302575380 2109424170865066917 n

Четвърто място в Национална Волейболна DEMAX+ лига заема Славия, който спечели гостуването си на Марица 2022 (Пловдив) с 3:0 (25:23, 25:20, 25:19). Домакините изпуснаха предимство в първия гейм от 17:14, но "белите" изравниха при 18:18 и след това не допуснаха Марица отново да поведе. Втората част също бе интригуваща и зрителите в зала "Сила" видяха равенство до 15:15. Подобно на откриващия гейм и тук Славия направи поредица от 5:0 и си осигури успех и в тази част. В третия гейм столичанки поведоха с 4:0, но тимът от Пловдив изравни при 5:5. Серия от 7 поредни точки отново изведе Славия напред, а в средата на частта Марица 2022 отново доближи до 1 т. (14:15). До края обаче Славия не сбърка и затвори мача с аванс от 6 точки.

Победата е втора за Славия от началото на сезона и "белите" събират 6 точки. Второ, но поражение, регистрира Марица 2022. Клубът е шести с 3 точки.