Понеделник, 19 Юни 2023 12:14
Сериозен интерес и парични награди във втория кръг от Националната верига по плажен волейбол
Снимка: bfv.bg

При голям интерес стартира вторият турнир от Националната верига по плажен волейбол. Надпреврата се проведе на кортовете на Национална спортна академия "Васил Левски" в столицата, а сред зрителите имаше и немалко известни лица от родния мъжкия волейбол.

Двубоите в първия ден бяха изгледани от националите при мъжете Валентин Братоев и капитана Георги Сеганов, Бранимир Грозданов и либерото на ВК "Дея" Бургас Мартин Иванов.

Заявка за участие имаше от 31 отбора - 21 при мъжете и 10 при жените.

20230616 150637

Шампиони при мъжете стана двойката Механджийски/Калчев, която спечели финалния мач срещу Бинев/Въртигов с 2:0 гейма. Третото място остана за шампионите отпреди седмица от Варна Градинаров/Стоименов, които победиха в малкия финал Янев/Станчев с 2:1.

20230616 165140

При жените шампиони са Петрова/Киндова. Те победиха във финалния мач поставените под номер 1 в схемата Мишонова/Николова с 2:0. Бронзовите медали заслужиха Динова/Рачева след победа в мача за третото място над Тодева/Иванова също с 2:0 гейма.

IMG-b1ffbe7c81fd0990e4f9ec6c21f0405c-V

Освен парични награди, всички участници във финалните срещи получиха подаръчни награди от спонсорите на турнира. Специални награди имаше и за най-добре представилите се студенти от Национална спортна академия "Васил Левски" в турнира - Десислава Тодева и Валентин Пейчев. Те получиха по 100 лв. от наградния фонд.

Турнирът се проведе под егидата на Българска федерация волейбол (БФВ) и се осъществи с подкрепата на Национална спортна академия „Васил Левски", AboPharma България, Изворна вода Бачково и фитнеси Флайс.

IMG-084d01d629d41e9f039a6dcc0c60f5dd-V