Четвъртък, 04 Февруари 2021 08:00
Марица не успя да се пребори с полския Лодз в Шампионската лига
Снимка: cev.lu

Марица отново не стигна до първа победа в Шампионската лига. Българските волейболистки отстъпиха на домакините от ЛКС Комерсекон (Лодз) с 1:3 (24:26, 18:25, 25:23, 17:25 ) във втория си мач от група С във втория турнир, който е в полския град Лодз. С това нашите момичета продължават да са последни във временното класиране на този поток.Полякините записаха трета победа, като са на втора позиция с 8 точки.

Старши-треньорът Лазар Лазаров не направи промени в стартовия състав и пусна Александра Миланова, Мирослава Паскова, Джесика Карвахал, Дима Ушева, либеро Жана Тодорова.

Родният шампион се изправи срещу отбор от същата класа и се получи много равностоен мач. В решителните моменти обаче полякините показаха повече стабилност. Марица пък не оползотвори своите възможности, които можеха да докарат мача поне до тайбрек. Това се видя в първата част, когато нашите стартираха отлично и поведоха с 14:9 и 17:14. Домакините обаче наваксаха, като последваха равностойни минути. Българките поведоха с 24:23, но не успяха да завършат гейма. Това стори Лодз и след 26:24 поведе с 1:0.

220401 lks maritza-7436

Втората част бе под диктовката на съперника и той поведе с 2:0. Пловдивчанки не се отказаха да се борят и в третия гейм показаха проблясък. С по-добро посрещане и организирана игра в атака Марица взе водеща роля, като запази предимството си до 23-20. Отново обаче, както в първата част, настъпи изравняване - 23:23. Този път , в най-важния момент маричанки издържаха. След дълго разиграване отлично завършване на Мира Паскова, донесе 24-аточка, а атака в аут на съперника сложи финалния акорд в гейма и Марица се върна в играта.

214107 lks maritza-7417

Българските волейболистки обаче не успяха да запазят този възход. Четвъртата част отново бе с предимство за полякините, които взеха солидна преднина- 18:10. Старши-треньорът Лазар Лазаров даде шанс на останалите състезателки да влязат в игра и да довършат мача.

Най-резултатната състезателка на Марица бе Александра Миланова записа 18 точки, а Мирослава Паскова добави 15.

В последния ден от турнира, 4 февруари,  Марица се изправя срещу турския Въкъфбанк (Истанбул) от 19:00 часа.