Сряда, 03 Февруари 2021 07:00
Марица показа класа, но взе само гейм на АСПТТ Мюлуз
Снимка: cev.lu

Марица загуби от френския АСТПП Мюлуз с 1:3 (23:25, 25:22, 22:25, 22:25) в първия си мач от втория турнир в група С на Шампионската лига, който е в Лодз (Полша). Така пловдивчанки, водени от Лазар Лазаров, още нямат успех в турнира и са на последна позиция във временното класиране. Мюлуз отбеляза втора победа, като с 6 точки заема второ място.

Стартовият състав на Марица бе Петя Баракова, Кремена Каменова, Александра Миланова, Мирослава Паскова, Джесика Карвахал, Дима Ушева, либеро Жана Тодорова.

Марица стартира уверено, с настроение и самочувствие. Началото бе изключително равностойно, а играта бе точка за точка с разменено преимущество до равенството 17:17. В този момент след силен сервис на Александра Миланова нашите момичета поведоха с 20:17. За съжаление те не успяха да запазят предимството и Мюлуз изравни при 21:21. В решителните моменти на гейма (при 23:23) французойките показаха повече устойчивост и наложиха волята си с 25:23.

230243 maritza asptt-6834

Българският отбор започна много концентрирано във втората част и поведе с 6:2 и 8:3. Опитът на французойките обаче си каза думата и те постепенно намалиха пасива. Нашите пък свалиха темпото. Стигна се до равенството 22:22. Този път в най-важните минути пловдивчанки парираха усилията на съперника за промяна и спечелиха гейма - 1:1.

Третата част започна с предимство на французойките, а в решителните минути разликата бе пет точки в тяхна полза 21:16. Въпреки пасива, нашите момичета се вдигнаха, намериха ритъма си и стигнаха до равенството 22:22. В този момент обаче се повтори сценария от първия гейм, като Мюлуз направи точкова серия и отново с повече стабилност спечели гейма с 25:22. След като поведоха с 2:1, в четвъртата част френските състезателки имаха водеща роля през цялото време. Те взеха минимална преднина, задържаха я докрай и въпреки всички усилия от българска страна спечелиха мача с крайното 3:1.

230243 maritza asptt-6777

Най-резултатна бе Мирослава Паскова с 24 точки (2 блокади), по 12 точки записаха Кремена Каменова (2 блокади) и Джесика Карбахал (1 ас, 5 блокади). За съперника Анна Хаак се отчете със 17 точки (1 ас). 10 точки добави Ивана Ваняк (1 блокада).

Статистика от мача можете да видите тук.

В първия мач от програма за деня Вакъфбанк (Турция) надигра домакините от Лодз с 3:0 (25:21, 25:19, 25:20).

Днес, 3 февруари, Марица среща ЛКС Комерсекон (Лодз), от 21:30 ч. б.в.