Понеделник, 24 Август 2020 22:37
България U19 с втора загуба на европейското първенство
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за девойки под 19 години записа второ поражение на европейското първенство в Хърватия и Босна и Херцеговина. Младите ни волейболистки, водени от Габриела Айшинова, загубиха от Франция с 0:3 (17:25, 17:25, 21:25) във втория си мач от група 1 в Осиек (Хърватия). С това нашите момичета загубиха шансовете си да продължат напред във финалната четворка.

Франция отбеляза втора победа в групата, след като на старта надигра домакините от Хърватия с 3:2 и заема второ място във временното класиране с 5 точки. Лидер е съставът на Турция, който във втория кръг надигра Хърватия с 3:0 (25:15, 25:22, 25:19) и оглавява групата с две победи и пълен актив от 6 точки.

Франция доминираше през по-голямата част от мача. В първите два гейма представителките на „петлите“ взимаха преднина и ги затвориха с разлика. В третата част националките ни бяха равностойни, като поддържаха темпото до равенството 16:16. След това съперникът се откъсна, отново наложи волята и затвори мача с чиста победа. С най-голям актив за България бе Мерелин Николова с 15 точки (1 ас, 3 блока). Мария Йорданова завърши със 7 точки ( 1 ас, 1 блок).

В последния си мач от група 1 тимът на България среща Хърватия на 26 август от 18:30 часа.

Статистика от мача можете да видите тук.

Класиране в група 1 можете да видите тук.