Събота, 08 Февруари 2020 23:22
Марица записа тринадесета поледа в НВЛ-жени след успех над Славия
Марица записа тринадесета поледа в НВЛ-жени след успех над Славия Снимка: ВК Марица

Волейболистките на Марица (Пловдив) записаха тринадесетата си поредна чиста победа от началото на сезона в НВЛ-жени. Шампионките се поздравиха с победа над Славия 3:0 (25:16, 25:11, 25:12) след само 57 минути игра в мач от X кръг на шампионата. С актив от 39 точки и 39:0 гейма и с две победи повече от основния си преследвач Левски (София), пловдивчанки са лидер във временното класиране. Белите остават на предпоследното седмо място с три победи от 13 изиграни срещи.

Марица започна срещата  състав: Мирела Шахпазова, Добрина Христоскова, Александра Миланова, Силвия Андреева, Дима Ушева, Виктория Григорова и Славена Никова. Със серия от осем поредни точки, домакините поведоха с 13:7, след което спокойно се разпореждаха на терена до крайното 25:16. Софиянки влязоха силно във втората част и след два аса на Ася Динова поведоха с 3:0. Домакините изравниха при 4:4, а след това поведоха с 9:5. След 20:11 на линията за изпълнение на начален удар застана Александра Миланова. С помощта и на три аса, от които два поредни за последните две точки, тя затвори гейма при 25:11. С отлична игра в нападение, особено на центъра Григорова, която наниза шест успешни атаки, шампионките поеха контрола и върху третия гейм и дръпнаха с голяма разлика, а победната точка за 25:12 отново бе записана директно от сервис, този път с автор Христоскова.

С актив от общо 18 точки, сред които четири аса и две блокади, топреализатор на мача стана Добрина Христоскова. Александра Миланова добави 13 (три аса), а Силвия Андреева – 12 (два аса). Най-резултатна за Славия беше Никол Данкинова с 14 точки.