Събота, 08 Февруари 2020 22:18
Добруджа 07 спечели гостуването в Дупница след петгеймова драма
Добруджа 07 спечели гостуването в Дупница след петгеймова драма Снимка: ВК Добруджа

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) надиграха като гости Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:2 (25:19, 25:22, 30:32, 21:25, 15:10 ) в мач от XIV кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в дупнишката зала „Спортна“.

С това добруджанци отбелязаха единадесета победа в шампионата, като с четири загуби и 33 точки запазват трета позиция във временното класиране, но преди изиграването на всички мачове от този кръг. Двубоят Левски – Монтана е отложен поради здравословни проблеми на тима от Северозапада, а монтанчани са пряк конкурент за присъствие в тройката. Съставът на Марек допусна шесто поражение, като с девет победи и 28 точки заемат пета позиция в таблицата.

С победи се поздравиха и отборите на Нефтохимик 2010 (Бургас), който надигра Славия с 3:0 гейма и Хебър (Пазарджик), който се налои над ЦСКА с 3:1 гейма. С това те запазват своите позиции в челото на таблицата, като бургазлии са водачи с тринадесет победи, две загуби и 34 точки, а волейболистите на Хебър са втори със същия актив, но с 37 точки.

thumbnail IMG 7210

Важен успех постигна тимът на Арда (Кърджали), който надигра като гост Черно море (Варна) с 3:1 гейма. С това кърджалийци се отдалечиха от последния Славия, като се спасяват засега от директно изпадане от елита за следващия сезон.

Резултати от 15-и кръг на Суперлигата при мъжете

Славия – Нефтохимик 2010 (Бургас) с 0:3 (9:25, 14:25, 15:25)

Марек Юнион-Ивкони (Дупница) – Добруджа 07 (Добрич) 2:3 (19:25, 22:25, 32:30, 25:21, 15:10)

Хебър (Пазарджик) - ЦСКА с 3:1 (25:14, 25:19, 25:27, 25:22)

Черно море (Варна) – Арда (Кърджали) 1:3 (25:23, 22:25, 21:25, 22:25)