Петък, 30 Август 2019 14:03
Волейболистите на България под 19 години завършиха на седмо място в света
Волейболистите на България под 19 години завършиха на седмо място в света Снимка: fivb.com

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 19 години, който е воден от Пламен Христов, завърши на седмо място в крайното класиране на световното първенство в Тунис. В последния си мач от турнира младите "лъвове" се наложиха над Беларус с 3:1 (25:21, 25:19, 20:25, 25:17) и така приключиха с успех, а беларусите оформиха първата осмица на надпреварата.

Така волейболистите на Пламен Христов записаха второто най-добро класиране на България в световната надпреварата, след шестата позиция през 2011 година на Мондиала в Аржентина.

Родните представители имаха водеща роля в първите два гейма, като поведоха с 2:0. В третата част обаче съперникът показа, че няма да се предаде лесно. Играта тръгна равностойно, в средата на гейма при равенството 15:15 съставът на Беларус се откъсна с 2 точки (17:15), а след това увеличи преднината на четири точки (21:17). До края на гейма противникът успя да парира всички опити на нашите за обрат и спечели, като намали пасива си на 1:2 гейма. В третата част обаче националите ни не оставиха съмнение кой е по-добрият на игрището, като отново наложиха волята си и се поздравиха с крайната победа.

00578871

Най-резултатен за победата на България бе Тодор Димитров с 20 точки (2 блокади), Николай Захариев добави 13 точки (1 ас, 5 блокади). Самуил Вълчинов приключи с 12 точки. За съперниците им Уладзислав Бабкевич бе над всички с 21 точки (2 аса, 1 блокада).

Статистика от мача можете да видите тук.

Финалът на световното първенство ще противопостави Русия и Италия, а двубоят е тазивечер от 22:00 ч. Преди това от  от 16:40 спорът за бронзовите отличия, в който есин срещу друг ще застанат Египет и Аржентина.