Неделя, 18 Декември 2016 10:07
Волейболистките на "Левски" спечелиха ХХ юбилеен турнира "Иван Николов"
Волейболистките на "Левски" спечелиха ХХ юбилеен турнира "Иван Николов" Снимки: Костадин Андонов

Отборът на "Левски" спечели юбилейното ХХ издание на коледния турнир по волейбол „Иван Николов“, който бе за момичета, родени 2002/2003 година. Надпреварата се проведе в залата на столичното 81 СУ „Виктор Юго“ в квартал „Младост“, като в битката се впуснаха осем отбора, които играха в продължение на четири дни.

На финала волейболистките на „Левски“ победиха „Звезди 94“ с 3:0 (25:10, 26:24, 25:17) и триумфираха с Купата, а домакините от "Звезди 94" завършиха със сребърните отличия.

KBA 0015

На финала "Левски" надигра Звезди 94 с 3:0 гейма

Финалната битка на турнира се радваше на голям интерес, като над 200 зрители наблюдаваха мача, а залата бе тясна за всички фенове и гости.  Множество волейболни легенди наблюдаваха финалните двубои  на младите волейболистки, като треньорът на жените Иван Сеферинов, помощник-треньорът в щаба на жените Николай Иванов, треньорът на девойките под 20 години Димо Тонев, помощничката му Ваня Соколова, Димитър Златанов, Таня Гогова и много други.

KBA 0139

Множество волейболни легенди и треньори гледаха финалните битки

Най-оспорван бе втория гейм, в който „звездите“ затрудниха максимално сините, но младите левскарки не позволиха обрати и надделяха с 26:24. В третата част те отново доминираха и затвориха мача с чиста победа.

В спора за трето място на турнира тимът на ЦСКА надигра ЦПВК с 3:0 (25:16, 25:18, 25:21 ).

KBA 9549

Волейболистките на ЦСКА завършиха с бронзовите отличия в турнира

Така „червените“ завършиха с бронзовите отличия, а представителките на полицейския клуб приключиха на четвърта позиция в крайното класиране.

KBA 9517

В спора за 3-4 място ЦСКА надигра ЦПВК с 3:0 гейма

В спора за 5/6 място тимът на „Славия“ надигра след петгеймова драма „Ботев“ (Ихтиман) с 3:2 и взе пето място, а представителките на Ихтиман останаха шести.

KBA 9134

"Славия" се наложи над "Ботев" с 3:2 гейма

В спора за 7/8 място отборът на „Локомотив 1929“ се наложи над „Академик“ с 3:0 и приключи на седма позиция, а представителките на "Академик" оформиха осмицата на турнира.