Петък, 16 Декември 2016 19:28
Волейболистките на Левски надиграха ЦСКА и се красираха за финал на надпреварата

Отборите на "Левски" и "Звезди 94" се класираха за финал в коледния турнир по волейбол за купа „Иван Николов“ 2916, който този сезон е за момичета, родени 2002/2003 година. ХХ-тата юбилейна надпревара в девическото направление, която е и същевременно втори кръг на Скаут лигата се провежда в залата на столичното 81 СУ „Виктор Юго“, като в нея участие взимат осем отбора.

В третия ден от турнира, днес 16 декември сутрешна битка между отборите на "Левски" и "Звезди 9"4 определи първенеца в предварителна група А, като „сините“ надиграха „звездите“ с 3:1 и завършиха начело на групата, а домакините останаха втори.

IMG 7370 - Copy

"Левски" победи "Звезди 94" с 3:1 за първо място в предварителна група А

Преди това в последен двубой от предварителна група В, отборът на "Славия" надигра "Академик" с 3:0 и зае трето място в потока, а съперникът остана на четвърта позиция.

4. Академик - 0т

След този развой станаха ясни точните съперници на полуфиналите, като в единият, завършилият на първо място в група А - "Левски"  трябваше да се изправи срещу втория от група В – ЦСКА, а във втория полуфинал първенецът на група В – ЦПВК да играе с втория от група А  - "Звезди 94".

В първия полуфинал от програмата бе изключително интересно и динамично, като вечното дерби бе с емоции на макс. "Левски" и ЦСКА си размениха по един гейм, с игра на двата полюса, но  в крайна сметка „сините“ победиха „червените“ с 3:1 (25:8, 16:25, 25:15, 25:12) и станаха първия финалист в коледната надпревара.

IMG 7400 - Copy

"Левски" победи ЦСКА с 3:1 в първия полуфинал

Във втория полуфинал от турнира волейболистките на "Звезди 94" надиграха категорично ЦПВК с 3:0 (25:18, 25:23, 25:21). Представителките на Полицейския клуб, които предния ден надиграха ЦСКА в спор за челото на предварителната група в този мач нямаха същите съпротивителни сили и не можаха да бъдат опонент на домакините, които се касираха а финал.

IMG 7380 - Copy

"Звезди 94" взеха чиста победа над ЦПВК във втория полуфинал

Така спорът за първото място на турнира за купа „Иван Николов“ ще противопостави "Левски" и "Звезди 94", а двубоят е насрочен за 13:30 ч. Преди това от 12 ч по програма е малкия финал, в който ЦСКА и ЦПВК ще спорят за бронзовите отличия.

Сутринта са мачовете за разпределение на местата от пето до осмо, като "Локомотив 1929" и "Академик" излизат от 09:00 ч за 7/8 място, а "Славия" и "Ботев" (Ихтиман) ще спорят за 5/6 позиция от 10:30 ч