Събота, 06 Август 2016 09:28
Националите до 15 години отстъпиха на Сърбия след петгеймова битка

Националният отбор по волейбол на България за момчета до 15 години остана извън финалната четворка на Балканиадата, която се провежда в Иваница (Сърбия)

В последния си мач от предварителна група „В“ на турнира, волейболистите ни, водени от треньора Драган Иванов загубиха от Сърбия с 2:3 (25:15, 25:15, 21:25, 15:25, 6:15), след като водеха с 2:0 гейма, но допуснаха пълен обрат.

Нашите започнаха страхотно в мача, като в първите два гейма отвяха домакините. В третата част обаче настъпиха колебания, като сърбите се стабилизираха и изравниха играта. След равенството 21:21, съперникът отбеляза четири последователни точки и затвори гейма, като намали разликата на 1:2. В четвъртата част представителите на домакините диктуваха изцяло играта. В петата, решителна част българските волейболисти поведоха с 4:1, но отново допуснаха обрат, а първата почивка вече бе при резултат 8:4 за Сърбия. До края на гейма домакините не оставиха шансове на нашите и затворха гейма и мача в своя полза.

С това българските представители завършиха на трето място в потока, с две загуби, една победа и актив от 5 точки. Първенец в групата стана тимът на Сърбия със 7 точки, на второ място завърши тимът на Румъния с 6 точки, който в последния си мач победи Черна гора с 3:0 (25:14, 25:10, 25:13). Двата отбора се класират за полуфиналите на турнира.

03-08-2016

Сърбия – Черна гора   3:0 (25:12, 25:17, 25:20)

Румъния – България     3:2 (22:25, 25:20, 25:21, 20:25, 15:12)

04-08-2016

Сърбия – Румъния   3:2 (23:25, 25:20, 21:25, 25:22, 15:12)

България – Черна гора   3:0 (27:25, 25:8, 25:12)

05-08-2016

Сърбия – България     3:2 (15:25, 15:25, 25:21, 25:15, 15:6)

Румъния – Черна гора   3:0 (25:14, 25:10, 25:13)

Така младите волейболисти на България ще продължа борба за пето –осмо място в турнира. В полуфинален мач за разпределение на позициите от пето до осмо нашите срещат Молдова от 13:30 ч (б.в)

В другата група „А“ на турнира първенец стана Турция, без загуба и с пълен актив от 9 точки. На второ място завърши Гърция с две победи и една загуба и 6 точки. Двата тима се класират за полуфиналите на Балканиадата.