Петък, 01 Юли 2016 22:17
Националите играха много силно във втория и четвъртия гейм преди да стигнат до мачбол в петия, който за съжаление загубиха с 15:17.

Българският национален отбор изпусна мачбол и загуби 1/2-финала на Европейската лига срещу Естония с 2:3 (18:25, 25:15, 19:25, 25:14, 15:17) . Пред около 2000 зрители в зала „Конгресна“ във Варна играчите на Мирослав Живков на два пъти изоставаха в резултата, но буквално попиляха гостите във втория и четвъртия гейм, които спечелиха съответно с 25:15 и 25:14, за да вкарат срещата в тайбрек.

Малшанс сполетя тимът ни в началото на финалната част – капитанът Велизар Чернокожев, който страда от вирус и тази сутрин вдигна температура, се почувства зле и бе заменен от Жани Желязков. Естонците започнаха по-добре решителния гейм и поведоха с 3:1, но „трикольорите“ реагираха по най-добрия начин, не се притесниха и задължителното прекъсване дойде при 8:7 в тяхна полза. При 15:14 „лъвовете“ изпуснаха златен шанс да се класират за финала. Волейболистите ни спасиха трудна топка в защита и получиха възможност за атака, която за съжаление изпратиха в аут, а впоследствие загубиха с 15:17.

193322 BONC3020

(Добромир Димитров и Николай Къртев се опитват да спрат най-резултатния нападател на Естония Робърт Тахт.)

Топреализатор в мача стана центърът Светослав Гоцев, който изигра много впечатляващ мач и завърши с 23 точки, от които 4 аса и 9 блокади! 16 точки добави Велизар Чернокожев, Мартин Атанасов приключи с 12, а Златан Йорданов с 11.

За Естония най-резултатен бе диагоналът Робърт Тахт с 19.

Статистика от мача можете да видите тук.

Така балтийците се класираха за финала срещу Македония, който е в събота от 18:00 ч. От 15:00 ч. България излиза срещу Австрия в мача за бронзовите медали. Билети за двете срещи можете да закупите онлайн от мрежата на ticketportal и на място от касите на Двореца на културата и спорта.

Стартов състав – разпределител Добромир Димитров, посрещачи Мартин Атанасов и Златан Йорданов, центрове Николай Къртев и Светослав Гоцев, диагонал Велизар Чернокожев, либеро Добромир Димитров.

Прочетена 267 пъти Последно променена в Петък, 01 Юли 2016 22:34