Неделя, 12 Април 2015 20:56
Драган Иванов и Михаил Николаев след мача за 5-о място на Евроволей 2015

България загуби от Русия с 2:3 (25:17, 22:25, 21:25, 25:23, 15:9) в мача за 5-о място на Евроволей 2015 за мъже до 19 години, в Коджаели и Сакария. Така нашите момчета завършват на 6-а позиция в крайното класиране на шампионата. Младите „лъвове“ водеха с 2:1, а в 4-ия гейм бяха близо до страхотен обрат, след като изоставаха с 6 точки при 15:21, но Сборная успя да удържи аванса си и вкара мача в тайбрек след 25:23 в тази част. Във финалния гейм играчите на Михаил Николаев успяха да се откъснат още в самото начало и без проблеми затвориха мача след 15:9. Пореден силен мач за „трикольорите“ изигра Пламен Шекерджиев, който завърши с 22 точки (68% позитивно и 26% отлично посрещане, 48% в атака). Стефан Иванов също бе на познатото ниво и реализира 14 точки (53% позитивно и 24% отлично посрещане, 44% в атака). Топреализатор в срещата стана диагоналът на Русия Кирил Клетц, който заби впечатляващите 28 точки (61% в атака).

„Не трябва да забравяме, че съперникът ни днес бе Русия. Опитахме някои неща и изиграхме два добри гейма, но днес това не се оказа достатъчно. След всичко ние постигнахме нашата цел и се класирахме на Световното първенство, така че не трябва да бъдем тъжни след днешната загуба“, заяви след мача селекционерът на България Драган Иванов.

Поражението бе трето за нашите момчета на шампионата на Стария континент. Младите „лъвове“ започнаха турнира с две загуби, от домакина Турция (2:3) и Германия (0:3), но след това записаха 4 поредни победи, които ги класираха на Световното първенство в Аржентина.

„Очаквахме повече от този турнир. Днес срещу България дадохме максимума и спечелихме 5-о място. Надявам се, че след здрава подготовка и няколко турнира, ще натрупаме повече опит и ще станем по-добър отбор“, сподели старши-треньорът на Русия Михаил Николаев.

Прочетена 344 пъти Последно променена в Неделя, 12 Април 2015 21:05