Събота, 07 Март 2015 20:31
„Изгрев“ с решителен успех, „Тетевен Волей“ завърши с победа (Виж всички двойки на 1/4-финалния плейоф)

Лидерът във Висшата лига „Инвестбанк Тетевен Волей“ завърши редовния сезон с категорична победа срещу „Локомотив 1926“ (Пловдив) с 3:0 (25:17, 25:23, 28:26) и за пореден път зарадва своите фенове изпълнили спортната зала „Георги Бенковски“. „Зелените“ започнаха много силно срещата и затвориха първия гейм с 25:17, а в следващите два показаха повече спокойствие и майсторство в решителните моменти и записаха 17-и успех през настоящата кампания. Така играчите на Петър Мечкаров завършват на първата позиция с 52 точки, което означава, че на 1/4-финалния плейоф ще се изправят срещу 8-ия „Изгрев“ (Ябланица), който в друг мач от този кръг днес спечели драматично директната битка за оцеляване със „Звездец“ (Горна Малина) с 3:2 (21:25, 25:15, 25:20, 23:25, 15:12). Двубоят напълно оправда очакванията за завързан сблъсък между два равностойни отбора. Гостите взеха първия гейм, но постепенно волейболистите от Ябланица подкрепяни мощно от своята публика заиграха по-добре и обърнаха резултата. Играчите на Северин Димитров спечелиха завързаната четвърта част и вкараха мача в тайбрек. Решителният гейм също бе много равностоен, но домакините успяха да измъкнат някои завързани разигравания и се поздравиха с така важния успех.

В същото време вторият „Виктория Волей“ (Пловдив), който днес загуби последния си мач от редовния сезон срещу „Ботев“ (Луковит) с 0:3 ще се изправи на 1/4-финалния плейоф срещу 7-ия „Дунав“ (Русе).

Третият „Ботев“ (Луковит) ще играе срещу 6-ия „Славия“ (София), а 4-ият във второто ниво при мъжете „Локомотив 1926“ (Пловдив) ще срещне 5-ия „Черно море БАСК“ (Варна).

„Раковски 1964“ (Севлиево), който днес загуби гостуването си на „Славия“, изпада от Висшата лига, след като завърши на последното 10-о място с 8 точки.

Плейофната фаза ще започне веднага след края на редовния сезон. Първите двубои ще бъдат на 11 март, вторите на 13 март, а евентуалните трети на 15 март.

Виж всички резултати от последния кръг във Висшата лига тук.