Вторник, 16 Април 2019 20:47
Нехтохимик поведе с 2-0 победи на Хебър във финалната серия от Суперлигата

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) победиха като гости първенеца в редовния сезон и носител на Купата на България Хебър (Пазарджик) с 3:0 (29:27, 25:16, 25:22) във втората среща между двата тима, от финалния плейоф в Суперлигата, който се игра в пълната зала "Васил Левски" в Пазарджик. В първата среща шампионите се наложиха с 3:1 гейма.

Така Нефтохимик поведе с 2-0 победи във финалния плейоф и се нуждае само от един успех, за да спечели титлата за трета поредна година. С двете си поражения Хебър намали значително шансовете си в серията, като трябва да спечели две поредни гостувания, за да стигне до решителен пети мач.

Във финала се играе до 3 победи от 5 мача. Третата и евентуална, четвърта среща между двата съперника са насрочени на 22 и 23 април (понеделник и вторник) в бургаската зала “Младост“.

Реализатор за победата на бургазлии Николай Учиков с 13 точки (1 ас), Георги Петров завърши с 11 точки (1 ас, 2 блокади). Теодор Тодоров приключи с 10 точки (5 блокади). За Хебър Брадли Гънтър бе най-голям актив, като завърши с 20 точки (2 аса). 10 точки добави Александар Ляфтов (1 ас, 1 блокада).

Хебър: Иван Станев, Брадли Гънтър, Мартин Симеонов, Александър Ляфтов, Стойко Ненчев, Венцислав Рагин - Петър Каракашев-либеро

Старши треньор: Аатанас Петров

Нефтохимик 2010: Георги Братоев, Николай Учиков, Георги Петров, Ален Джорджевич, Николай Къртев, Теодор Тодоров - Теодор Салпаров-либеро

Старши треньор: Николай Желязков

Статистика от мача можете да видите тук.