Понеделник, 18 Февруари 2019 09:16
Черно море записа четвърта победа в Суперлигата, след успех над Марек с 3:2 гейма

Черно море постигна четвърта победа в Суперлигата, след като се наложи като гост над Марек Юнион-Ивкони с 3:2 (22:25, 24:26, 25:23, 25:20, 15:13) в почти тричасов двубой, изигран в зала "Спортна".

Въпреки успеха варненци остават десети във временното класиране с 16 точки (4 успеха, 13 загуби), колкото има и деветият Дунав, но с победа по-малко. Марек запазва осмото си място с 19 точки (6 победи, 12 поражения) и мач повече.

Най-резултатен бе руснакът Евгений Тюрин с 26 точки (4 аса, 2 блокади), с 15 точки приключи Явор Генов. За Марек Ангел Велков и Павел Душков приключиха с по 14 точки .