Неделя, 19 Октомври 2014 03:00
"Миньор" започна с победа учсастието си в Суперлигата

Отборът на „Миньор” стартира с успех мача от първия кръг на Суперлигата по волейбол в своята зала „Борис Гюдеров”, като надделя над отбора на „Левски боол” с 3:0.

Срещата предизвика голям зрителски интерес и зала „Борис Гюдеров” събра около 900 любители на спорта от Перник. Агитката на „Миньор” сътвори  атрактивно шоу в началото на срещата след като засипа полето с хартиени ленти. Получи се красива гледка, но пък срещата беше прекъсната за минута-две, за да може да се изнесат купищата хартия, които засипаха  полето.

Перничани започнаха мача по-спокойно отколкото се предполагаше и уверени в това, че са по-добри. Още на първото техническо прекъсване те поведоха с 8:6, а малко по-късно след два хубави сервиса на Мартин Симеонов резултатът стана 13:9. Треньорът на гостите Петър Шопов взе таймаут, но нямаше ефект и превъзходството на домакините продължи .Стигна се до 16:10 при второто техническо прекъсване. Последва леко отпускане, оставяне на един лек сервис да падне в полето на „Миньор” и гостите понамалиха  разликата на 18:15, но това беше почти всичко, което успяха да направят. Любослав Симеонов направи успешна атака веднага след прекъсването и до края никой не можеше да спре миньорци за 25:18.
  Втората част започна добре за гостите, които поведаха с 3:0, веднага обаче резултатът беше изравнен за 3:3. Двата отбора се "гониха" в точките до 12:12, за да дръпнат перничани с 2 точки на втория таймаут при 16:14. След това на сервиса застана Камен Каменов и направи две директни точки. Последваха две блокади на миньорци и резултатът стана 20:14. До края гостите изглеждаха достатъчно объркани,за да повторят загубата си от първия гейм с 18:25.
   В третия гейм нещата започнаха с превъзходство на пернишките волейболисти. Авансът им стигна до пет точки при второто техническо прекъсване – 16:11. Последва размяна на точки, после още една хубава атака на домакините,за да се увеличи преднината им на шест пункта при 19:13. До края на мача всичко изглеждаше въпрос на техника,за да бъде фиксирано крайното 25:20. Така за около 80 минути „Миньор” прати любезните си гости под душовете.