Неделя, 05 Февруари 2017 10:07
"Добруджа 07" запазва трето място след победа над "Тетевен Волей"

„Добруджа 07“ се справи успешно с гостуването си в Тетевен, като надигра Тетевен Волей  с 3:1 (25:21, 25:27, 25:23, 25:18) в последна среща от 16-и кръг на Суперлигата, изиграна в местната зала "Георги Бенковски".

Домакините излязоха с голяма мотивация за успех, но шампионите не позволиха да има изненади, като диктуваха по-голямата част от играта. Интригата се заформи в края на втората част, когато гостите водеха, но след двадесета точка тетевенци успяха да стопят пасива си и да изравнят. Възходящата им линия бе непосилна а гостите и домакините взеха гейма с 27:25.  В следващите две части добруджанци си върнаха преимуществото и затвориха мача само с един загубен гейм.

След този успех „Добруджа 07“ заема трето място във временното класиране с 12 победи, 4 загуби и 36 точки. „Тетевен Волей“ е на осмо място с 19 точки, след 7 победи и 9 загуби.