Сряда, 12 Октомври 2016 20:52
Волейболистите на Миньор спечелиха 16-то издание на турнира за купа "Борис Гюдеров".

Мъжкият отбор на Миньор (Перник) спечели като домакин 16-то издание на традиционния турнир за купа "Борис Гюдеров", който се провежда в памет на изтъкнатия ни волейболен национал и треньор от миналото.

На финала на турнира волейболистите от Перник надиграха Пирин (Разлог) с 3:1 (20:25, 25:22, 25:15, 25:17) и вдигнаха трофея пред собствена публика в зала „Борис Гюдеров“ след дългогодишна пауза. Тимът от Разлог, който бе миналогодишния носител на купата остана на второ място. Самата купа, която е преходна ще краси за една година витрината на ВК Миньор.

Преди началото на двубоя перншкият тим бе представен официално пред феновете си за предстоящия сезон 2016/17. Новият старши треньор Стоян Гунчев бе бурно аплодиран. "Градът на стоманата посреща Чугуна (както е прякора на специалиста, б.р.)", обяви говорителят в залата, след което последваха бурни аплодисменти.

На трибуните в зала "Борис Гюдеров" бе новият шеф на Националната волейболна лига (НВЛ) Мина Николова, която изгледа финала в компанията на президента Георги Първанов (2002 - 2012). Сред зрителите бе и новият шеф на футболния Левски (София) Спас Русев.

В мача за третото място отборът на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) надигра с 3:1 (25:22, 25:20, 24:26, 25:17) тима на Славия (София).