Сряда, 23 Декември 2015 22:49
"Инвестбанк Тетевен Волей" със страхотен обрат срещу ЦСКА

„Инвестбанк Тетевен Волей“ (Тетевен) си направи страхотен коледен подарък, след като записа петата си победа от началото на сезона. В последния за 2015 год. кръг от Суперлига "Сами-М" тетевенци победиха ЦСКА (София) с 3:2 (23:25, 18:25, 30:28, 25:23, 15:12) пред близо 400 свои верни привърженици в зала „Георги Бенковски“ в планинския град.

При това момчетата на Петър Мечкаров показаха завиден характер, след като обърнаха развоя на мача от 0:2 гейма, а ключов се оказа третият гейм, който спечелиха след маратонско 30:28.

Най-резултатен за домакините бе Емилиян Мирчев с 32 точки, а Александър Кордев добави 14.

Така отборът новаците в Суперлигата се изравниха по точки и победи с ЦСКА, но отстъпват на осмата позиция заради по-лошото си геймово съотношение.