Неделя, 22 Ноември 2015 20:18
Серията на "Нефтохимик" продължава, победи шампиона в Дупница!

„Нефтохимик 2010“ (Бургас) продължава с впечатляващото си представяне през този сезон в Суперлига "Сами-М"! Волейболистите на Петър Дочев спечелиха гостуването си на шампиона „Марек Юнион-Ивкони“ (Дупница) с 3:2 (21:25, 30:28, 25:17, 24:26, 12:15) в дербито от 5-ия кръг и записаха пета поредна победа. Бургазлии дори изоставаха с 1:2 гейма, но успяха да обърнат развоя на срещата и да затворят мача след 15:12 в решителния тайбрек.

Така „Нефтохимик 2010“ остава едноличен лидер в мъжкото ни първенство с актив от 14 точки, с 3 повече от втория "Арда" (Кърджали).

За домакините от Дупница пък поражението е трето подред в шампионата. Любопитното е, че четирикратния шампион на страната все още няма победа в новопостроената си зала. Играчите на Найден Найденов паднаха като домакини от „Белогорие“ (Белгород) с 0:3  в Шампионската лига и от „Монтана“ с 1:3 в Суперлигата. В миналия кръг от първенството марекчани загубиха гостуването си на ЦСКА (София) с 2:3, като отново водеха с 2:1 гейма.

Така с 8 точки след 2 победи и 3 поражения шампионите се намират на 6-а позиция.