Петък, 13 Февруари 2015 20:43
ЦСКА с решителна стъпка към 3-о място, „Левски“ не срещна проблеми срещу „Славия“

ЦСКА спечели директния спор за 3-о място срещу ВК „Казанлък“ с 3:1 (22:25, 25:16, 25:18, 25:18) в среща от 17-ия кръг на женския волейболен шампионат, която се игра в столичната зала „Васил Симов“. „Розите“ спечелиха откриващата част с 25:22, но момичетата на Юлия Иванова направиха пълен обрат и записаха трета поредна победа срещу този съперник и общо 10-а от началото на сезона. С този успех „червените“ увеличиха преднината си пред гостите от Казанлък на 10 точки. Момичетата на Петър Дочев имат и мач по-малко, но въпреки това почти сигурно е, че „армейките“ ще финишират на 3-о място след края на редовния сезон при жените, от който остават 3 кръга.

Най-резултатна в мача стана Рали Дошкова от ЦСКА с 19 точки, а Патрисия Йончева добави още 16 за успеха. За ВК „Казанлък“ с най-голям актив от 15 точки завърши Веселина Григорова.

В друга среща от този кръг при жените, която се игра днес, лидерът „Левски“ не срещна проблеми и надигра „Славия“ с 3:0 (25:4, 25:8, 25:13) за около 45 минути игра в столичната зала на „сините“ „Христо Ботев“. Така момичета на Радослав Бакърджиев събраха 45 точки и увеличиха преднината си пред втория „Марица“ (Пловдив) на 7 точки. В събота от 14:30 „жълтите“ гостуват на ВК „Сливен“ в последната среща от този кръг.