Петък, 28 Ноември 2014 12:48
ВК „Марица“ приема ВК ЦСКА в 8-ия кръг при жените

Днес от 17:30 часа, в столичната зала „Панайот Пондалов“, ОСК „Славия“ (София) приема ВК „Сливен“ в първия мач от 8-ия кръг на женския волейболен шампионат. Двата отбора не се представят никак добре от началото на сезона, а първата среща между тях през настоящото първенство завърши с победа за „белите“ с 3:0. Това е и единственият успех за ОСК „Славия“ и с 3 точки те се намират на предпоследната 5-а позиция. Момичетата от Сливен пък, които вчера загубиха отложения си мач от 6-ия кръг срещу ВК „Левски“ с 0:3, все още нямат спечелен гейм през настоящия сезон и са на последното място.

В друг мач от този кръг вторият ВК „Марица“ (Пловдив) е домакин на третия ВК ЦСКА. „Жълтите“ спечелиха първата среща между двата отбора с 0:3, но битката в отделните геймове бе доста оспорвана. До момента пловдивчанки имат само една загуба с 2:3 от първия в подреждането ВК „Левски“ (София). „Армейците“ пък започнаха зле сезона, но в миналия кръг постигнаха ценен успех над ВК „Казанлък“ с 3:1. Така момичетата на Юлия Иванова не познават вкуса на загубата от 3 поредни мача и със сигурност ще се опитат да продължат тази серия и при гостуването си в Пловдив.

Срещата в спортната зала на ПУ „Паисий Хилендарски“ започва в събота от 17:00 часа.

Третият двубой от програмата на 8-ия кръг при жените ВК „Левски“ (София)-ВК „Казанлък“, който трябваше да се изиграе тази седмица, бе отложен за 02.12.2014 г.