Събота, 17 Март 2018 10:44
Левски надигра за втори път ЦСКА и се класира на финал

Волейболистките на Левски се класираха за финал в първенството на НВЛ-жени. Представителките на „сините“ победиха като гости ЦСКА с 3:1 (25:14, 18:25, 26: 24, 26:24 ) в столичната зала „Васил Симов“ и с общ резултат 2:0 победи отстраниха вечния съперник по пътя към спора за титлата.

Двубоят бе оспорван, като в първите две части съперниците показаха силните си страни и се достигна до равенство в геймовете 1:1. В следващите две части „сините“ показаха повече характер и психика, като надделяха над домакините в решителните моменти и затвориха мача само с един загубен гейм.

С това волейболистките на Левски продължават в спора за титлата, където ще срещнат Марица. Във финалния плейоф се играе до две победи от три мача.

ЦСКА: Диана Ненова, Ралина Дошкова, Силвия Кьосева, Ивета Станчулова, Борислава Съйкова, Мартина Хикова - Михаела Михайлова-либеро (Дарина Куманова)

Старши-треньор: Юлия Иванов

ЛЕВСКИ: Вангелия Рачковска, Мирослава Паскова, Деница Димитрова, Анелия Джондрова, Моника Кръстева, Кристина Гунчева - Кристиана Петрова–либето (Гергана Георгива, Мария Йорданова, Мария Петкова)

Старши-треньор: Любка Дебърлиева