Неделя, 21 Януари 2018 20:31
Марица надигра Берое с 3:1 гейма
Марица надигра Берое с 3:1 гейма Снимка: ВК Марица

Отборите на Марица, ЦСКА и Левски  започнаха пролетния полусезон в НВЛ-жени с победи.

Първи успех записаха успех волейболистките на ЦСКА, които в петъчния ден надиграха като гости Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:19, 25:21, 25:19) в димитровградската зала „Младост“.

Водачът в шампионата Марица (Пловдив) продължи победния си ход, като надигра  Берое (Стара Загора) с 3:1 (25:22, 23:25, 25:20, 25:18) пред близо 300 зрители в зала Пловдивски университет. С това шампионките постигнаха седма поредна победа и са едноличен лидер в таблицата.

Топреализатор на мача стана Нася Димитрова с 20 точки, между които три аса и четири блокади. Симона Димитрова добави 15 за победителките. Виктория Григорова, както и волейболистките на Берое Цветелина Заркова и Гергана Петрова направиха по 12 точки.

Волейболистките на Левски също се поздравиха с успех, като надиграха като домакини Славия с 3:0 (25:18, 25:16, 25:19) в столичната зала „Сиконко“.

Така, на върха във временното класиране Марица има 7 победи, 0 загуби и 20 точки. Следват ЦСКА (София) и Левски (София) с по 5 победи, 2 загуби и 15 точки, като „червените“ изпреварват „сините“ само с по-добра геймова разлика. На четвърта позиция е Берое с 10 точки. В класирането следват Раковски, Славия и Казанлък.