Петък, 04 Ноември 2016 20:48
"Казанлък" с първа победа в женското първенство

Волейболистките на "Казанлък" победиха като домакини "ЙЕБ Шумен 05" (Шумен) с 3:0 (25:19, 25:13, 25: ) в последен мач от втория кръг на женското първенство на България, който се игра в местната зала „Багира“.

Така Розите записаха първи успех в първенството, след като на старта отстъпиха на "Раковски" (Димитровград) с 2:3 гейма. С това волейболистките от "Казанлък" имат актив от 5 точки, като се нареждат на второ място във временното класиране, но преди изиграването на двубоя "Марица" – "Славия", който е отложен.

Тимът на Шумен пък записа първа загуба в първенството, след като в първия кръг надигра "Бургас 07" с 3:0 гейма. Така те остават с 3 точки в актива си, като временно са на пето място в подреждането.

Програма и резултати в женското първенство виж тук.