Петък, 04 Март 2016 20:43
Волейболистките на Бургас 07 (в синьо) надиграха Казанлък Волей (в червено) с 3:2 гейма

С драматична петгеймова битка бе дадено началото на двубоите в предварителна група А от турнира за Купата на България при жените, мачовете от която се провеждат в шуменската зала „Младост“.

Отборът на Бургас 07 (Бургас) надви Казанлък Волей (Казанлък) с 3:2 (14:25 25:18,  16:25, 25:19, 15:9 )  в първата среща от потока, като с този успех поднесе първата изненада в турнира.

Така още от старта на турнира интригата се завърза, като повдигна градуса на напрежението. Двубоят продължи близо два часа, като премина пред големи амплитуди в игата и на двата тима. Розите отбелязаха вихрено начало, в което оставиха съперничките на 14 точки. Последва в другата крайност, в която бургазлийки бяха водещата фигура на полето. Това се повтори още един път, като мачът достигна логично до тайбрек. В петата решителна част обаче волейболистките от Бургас показаха по-добра устойчивост и психика от противника.  След първата почивка те буквално изригнаха, като направиха точкова серия и напълно сломиха Розите а с това взеха и крайната победа.

В другия мач от групата тимът на Левски стартира стабилно, като взе чиста победа над домакините от ЙЕБ Шумен 05 (Шумен) 05 с 3:0 (25:17, 25:14, 25:11). Сините доминираха изцяло, като затвориха мача за около 65 минути игра. С този усех те взеха три точки, като оглавиха класирането на групата.