Събота, 27 Февруари 2016 10:25
"Марица" на победа от първото място в редовния сезон
Снимка: www,volleymaritza.bg

„Марица“ (Пловдив) постигна поредната си победа в женската Национална волейболна лига „Демакс +“.  Този път като гости на „Славия“ (София), шампионките изковаха успеха след 64 минути игра за крайното 3:0 (25:19, 25:13, 25:18) и се завърнаха на първото място в таблицата, което отстъпиха след като почиваха в миналия кръг.

Топреализатор на срещата стана центърът Виктория Григорова с 13 точки за „Марица“, четири от които директно от сервис. Силвана Чаушева и Радосвета Тенева добавиха по 8 точки за победителките. За домакините най-резултатна със 7 точки стана Александра Миланова.

Пловдивчанки вече са с актив от 14 победи, 1 загуба, 42 точки и 43:4 гейма, но тъй като Левски (София) също е с 14 победи, за да са сигурни за първото място и след края на редовния сезон, момичетата на Иван Петков ще трябва да спечелят и последния си мач, който е този понеделник, 29 февруари, от 17:30 ч. срещу „Казанлък Волей“ (Казанлък) в зала Пловдивски университет.