Петък, 11 Март 2016 18:44
Волейболистките на Марица се завърнаха с победа
Волейболистките на Марица се завърнаха с победа Снимка:Бончук Андонов

Отборите на Левски (София) и Марица (Пловдив) тръгнаха с убедителни победи в първия ден на шестия турнир от Скаут Лигата по волейбол на България, който се провежда в Казанлък.

В предварителна група А волейболистките на Сините очаквано стартираха с успех, като надиграха бързо новака в турнира Омуртаг с 2:0 (25:10, 25:11).

Много оспорвана бе втората среща от програмата на този поток, в която представителките на Казанлък надиграха  ЦПВК (София) с 2:0 (25:22, 25:21). Двубоят се игра пред пълни трибуни в местната зала „Арсенал“, като множество фенове, родители и приятели подкрепяха домакините, а агитката имаше звукови устройства и тъпани. И в двата гейма развоя на срещата вървеше точка за точка до последно. В решителните моменти обаче, след двадесета точка представителките на Розите успяха да покажат повече устойчивост, като се наложиха над съперника, а с това успяха да измъкнат  и двата гейма за чиста крайната победа.

4 Омуртаг (момичета до 14 г.) 1 0 1 0:2 0.0000 21:50 0.4200 0

Изненада се получи в предварителна група Б от надпреварата, като  първенецът в четвъртия турнир - Арда (Кърджали) стартира с фал. В първия мач за деня представителките на Кърджали бяха надиграна категорично от Марица (Пловдив) с 2:0 (25:15, 25:13). С този успех младите волейболистки на Пловдив се завърнаха с победа след едномесечно отсъствие от надпреварата и показаха нов облик.

Най-оспорван бе последния мач за деня, който противопостави ЦСКА и Славия. След драма и много емоции за публиката младите армейки надиграха Белите с 2:1 (25:15, 23:25, 17:15) и така също отбелязаха успех. Червените отбелязаха много добро начало, като спечелиха бързо първия гейм. На свой ред Славия изригна за да преклони армейките и да докара мача до тайбрек. В петата решителна част водачеството в резултата се сменя няколко пъти, като в най-важния момент, след 14:14, тимът на ЦСКА показа по-добра психика и успя да пречупи Белите, а с това постигна и крайната победа

Скаут лига (момичета до 14 г.) | Шести турнир - Група Б
1 Марица (момичета до 14 г.) 1 1 0 2:0   50:28 1.7857 2
2 ЦСКА (момичета до 14 г.) 1 1 0 2:1 2.0000 65:55 1.1818 2
3 Славия (момичета до 14 г.) 1 0 1 1:2 0.5000 55:65 0.8462 1
4 Арда (момичета до 14 г.) 1 0 1 0:2 0.0000 28:50 0.5600 0

В съботния ден, 12 март, шестият турнирот Скаут Лигата продължава с мачове от груповата фаза, като се играят едновременно по две срещи в две различни зали.