Събота, 06 Февруари 2016 19:29
Левски надигра Славия с 2:0 гейма
Левски надигра Славия с 2:0 гейма Снимка:Бончук Андонов

Новак в надпреварата достигна до полуфиналите

Новак в Скаут лигата по волейбол на България, която обхваща момичета, родени 2002/2003 година намери място във финалната четворка на петия пореден турнир на надпреварата в София.

Поредното състезание от уникалният проект на БФВ за развитието на подрастващите във волейбола, който вече има генерален спонсор в лицето на корпорация „Развитие“  се провежда в столичната зала на Национална спортна академия, с участието на осем отбора.

Така след втория ден на надпреварата до финалната фаза достигнаха отборите на Левски, Славия, Казанлък и новакът ЦПВК (Централен полицейски волейболен клуб), който дойде в турнира от квалификации в София.

До този развой се стигна след изиграването на всички мачове от груповата фаза на турнира.

В предварителна група А тимът на Левски завърши като едноличен лидер, като постигна три победи над съперниците си, без нито един загубен гейм. Волейболистките на сините победиха последователно с по 2:0 гейма Божур Волей (Божурище), Славия (София) и Локомотив 1929 (София). Втори в тази група са представителките на Славия, които завършиха с една загуба от Левски и две победи над останалите два тима.

BONC6564

Волейболистките на Левски завършиха като първенец в предварителна група А на турнира

Истинска битка се разгоря за третото място в групата, като мачът противопостави два равностойни отбора – Божур Волей и Локомотив 1929. В крайна сметка новакът Божур пребори Локомотив с 2:1 гейма и спечели третото място, а с това и възможността да се бори за 5-6 позиция в крайното класиране. Тимът на Локомотив остана на четвърта позиция

4 Локомотив 1929 - Нидо (момичета до 14 г.) 3 0 3 1:6 0.1667 109:161 0.6770 1

Истинска интрига се получи в другата предварителна група Б, където въпросителната кой ще отиде във финалната фаза бе до край. Много оспорвани битки и невероятни емоции се получиха в мачовете между участниците в групата, като двубоите завършиха след тайбрек.

BONC6347

Волейболистките на Казанлък станаха първенец в предварителна група Б

Първенец в групата стана тимът на Казанлък, който постигна три победи над съперниците. В директен двубой за върха на групата Розите се наложиха над ЦПВК с 2:1 гейма. В останалите два мача представителките на Казанлък победиха ЦСКА с 2:1 гейма , а над Звезди записаха чист успех  с 2:0 гейма. На второ място остана новакът ЦПВК, който поднесе приятната изненада. Във втория ден представителките на полицейския клуб продължиха с отличните си изяви, като след успеха над ЦСКА, отбеляза втора победа, надигравайки Звезди 94 с 2:0 гейма, а в третия си мач отстъпиха на Казанлък след тайбрек.

BONC6220

Казанлък надигра ЦСКА с 2:1 гейма

След двете си загуби волейболистките на ЦСКА записаха победа над Зезди 94 с 2:0 и останаха на трета позиция, като ще играят за 5-6 място. Четвърти останаха представителките на Звезди 94.

Класиране

Скаут лига (момичета до 14 г.) | Пети турнир - Група Б
1 Казанлък (момичета до 15 г.) 3 3 0 6:2 3.0000 158:136 1.1618 7
2 ЦПВК (момичета до 14 г.) 3 2 1 5:3 1.6667 169:163 1.0368 6
3 ЦСКА (момичета до 14 г.) 3 1 2 4:4 1.0000 164:146 1.1233 5
4 Звезди 94 (момичета до 14 г.) 3 0 3 0:6 0.0000 104:150 0.6933 0

Така единият полуфинал в турнира ще противопостави Левски и ЦПВК, а другият полуфинален сблъсък ще бъде между Казанлък и Славия.  И двете срещи ще се играят по едно и също време, като ще бъдат на 7 февруари,(неделя) от 09:30 ч. на две игрища в залата на НСА.

От 11:00 ч ще има отново два сблъсъка, този път за разпределение на местата от 5 до 8 в крайното класиране. За 5-6 позиция ще се срещнат отборите на ЦСКА и Божур Волей, а за 7-8 място ще играят Звезди 94 и Локомотив 1929.

От 14:00 ч ще бъде спорът за 3-4 място.

От 15:00 ч се играе финала на надпреварата.