Понеделник, 07 Декември 2015 19:05
Волейболистките на Левски надиграха чисто Звезди 94

Отборът на Левски (София) победи като домакин Звезди 94 (София)  с 3:0 (25:19, 25:9, 28:26) в последен мач от шестия кръг на първа група, от държавното първенство по волейбол на България за девойки старша възраст (до 19 години) , който се игра в столичната зала Сиконко.

С този успех Сините записаха трета победа в групата, като с две загуби и 10 точки заемат четвърто място във временното класиране. Тимът на Звезди пък записа второ поражение, като с три победи има същия актив от 10 точки, но изпреварва Левски за третото място с един гейм по-добра геймова разлика.

В първия гейм играта тръгна равностойно до 12:12, след което сините отбелязаха седем поредни точки, като поведоха с 19:12. Разликата се оказа нестопяема и Левски спечели първата част. Последва срив в редиците на Звездите и във втория гейм те не бяха боеспособни, като останаха едва с 9 точки в гейма. В третата част те отново се надиграха, като възвърнаха позиции и бяха равностоен съперник. Домакините обаче непозволиха обрати като затвориха гейма с 28:26, а с това и мача с чиста победа.

В друг мач от този кръг  волейболистките на Марица (Пловдив) се справиха безпроблемно с Локомотив 1929 (София), като надиграха железничарките на свой терен с 3:0 (25:20, 25:21, 25:19). Така пловдивчанки записаха четвърта поредна победа, като имат актив от 11 точки. Това им отрежда второ място във временното класиране с гейм по-лоша разлика от първенеца Славия. Белите победиха ЦСКА с 3:0 в изтеглен мач от кръга, като заемат първо място с четири победи и 11 точки.