Сряда, 17 Април 2024 15:01
Ясни са финалистите в Държавното първенство за девойки

Последните четири клуба, които се класираха за Финалния турнир от Държавното първенство за девойки, вече са ясни. Това са бургаският Дея спорт, варненският Варна ДКС, както и столичните Славия 2017 и Локомотив 1929 – Нидо. Те добавиха право на участие през Допълнителен квалификационен турнир, който се проведе на 16 и 17 април. По-рано място сред финалните 8 тима намериха Марица (Пловдив), ЦСКА, Левски София и ЦПВК. Финалите ще се проведат между 26 и 30 април.

Осем отбора се впуснаха в спора за четирите места от Допълнителния квалификационен турнир. Те бяха разделени в две групи (по четири отбора), които се проведоха в София и Бургас. Според регламента, определен от Комисията за детско-юношески волейбол към Българска федерация волейбол, се играеше по системата "всеки срещу всеки". Класираха се отборите, завършили на първо и второ място в потока.

Дея спорт постигна три чисти победи в домакинството си на Група К. Варна ДКС зае второто след две победи – с 3:0 над Хебър и 3:2 над Миньор. Перничани са трети с един успех – 3:1 над Хебър, а клубът от Пазарджик остана без успех.

Група К

Класиране - Група К:

1. ВК Дея спорт (Бургас)
2. ВК Варна ДКС (Варна)
3. ВК Миньор (Перник)
4. ВК Хебър (Пазарджик)

Група Л събра четири столични клуба - Славия 2017, ВАСК, Звезди 94 и домакинът Локомотив 1929-Нидо. Победителят в потока бе решен буквално в последния двубой, като основният спор бе между "железничарите" и "белите". Преди тази срещата двата тима успяха да постигнат по две победи. Спорът за първото място бе спечелен с категорично надмощие на Славия 2017 – 3:0. "Железничарите" останаха все пак на втора позиция, след като ВАСК имаше само един успех, а Звезди 94 регистрира три поредни поражения.

Група Л

Класиране - Група Л:

1. ВК Славия 2017 (София)
2. ВК Локомотив 1929-Нидо (София)
3. ВК ВАСК (София)
4. ВК Звезди 94 (София)

Държавното първенство по волейбол се провежда в изпълнение на спортния календар на БФВ с цел популяризиране на волейболната игра сред подрастващите и за излъчване на Републикански шампион в съответната възрастова група.

Българска федерация по волейбол изказва своята благодарност към партньорите, подкрепящи развитието на Детско-юношеския волейбол в България – Лидл България, Гаритидж парк, Обединена Българска Банка, Хюндай България, фондация "За пример", Министерство на туризма и Министерство на младежта и спорта.