Понеделник, 15 Април 2024 12:41
Резултати от Предквалификационния турнир за момчета под 18 години

Волейболистите на Локомотив 1929 – Нидо и Славия 2017 записаха успешно участие в Предквалификационния турнир за момчета под 18 години. Заедно със Софийски университет и Миньор (Перник) те се класираха за следващата фаза от Държавното първенство за възрастта за сезон 2023/2024 - Квалификационен турнир (2-3 май). Трите столични тима и клубът от Перник спечелиха първите места в четирите групи от надпреварата, която се проведе през уикенда (13-14 април). По регламент на Комисията за Детско-юношески волейбол 16 отбора бяха разделени в четири групи по четири тима, а само завършилите на първо място продължават напред. Останалите три във всеки поток приключват участието си в шампионата.

В столицата се играха срещите от Група А, а домакинът ВК Локомотив 1929-Нидо се поздрави с три успеха и лидерското място. Арда (Кърджали) се отличи с две чисти победи – над Черно море (Варна) и Велинград волей, обаче отстъпи пред "железничарите" с 0:3, което им коства първата позиция.

Група А

Класиране – Група А:

1. ВК Локомотив 1929-Нидо (София)
2. Арда (Кърджали)
3. Черно море (Варна)
4. Велинград волей (Велинград)

Двубоите от Група Б се проведоха в зала "Кракра" в Перник, където също краен победител излезе местният тим – Миньор. Битката за първата позиция тук бе ожесточена, като три отбора постигнаха по две победи, а класирането бе определено на база точки. Миньор завърши със 7 т., една по-малко остави Дея спорт на второто място, след като бургазлии имаха и гейм по-малко от домакините. ВАСК бяха спечелили 7 гейма, колкото и Дея спорт, но бяха допуснали да им вземат 6. Те завършиха с 5 точки. Без победа и само с един гейм в своя актив Перун остана четвърти.

Група Б

Класиране - Група Б:

1. Миньор (Перник)
2. Дея спорт (Бургас)
3. ВАСК (София)
4. Перун (Варна)

Славия 2017 се представи категорично в мачовете от Група В, която се проведе в град Пазарджик. "Белите" спечелиха и трите си мача, допускайки само един гейм да им вземат съперниците. Това се случи в откриващата среща, която противопостави Славия 2017 и Троян волей. Клубът от Троян завърши на втора позиция с две победи, а домакините от Хебър имат само една.

Група В

Класиране – Група В:

1. Славия 2017 (София)
2. Троян волей (Троян)
3. Хебър (Пазарджик)
4. Благоевград

В последния момент отказа на Раковски (Димитровград) да участва остави Група Г с три отбора. Мачовете се играха в спортна зала ОУ "Христо Ботев" в Исперих. Там Софийски университет (София) взе две чисти победи с 3:0 в първи два мача и обезсмисли сблъсъка между Хан Аспарух и Изгрев, в който домакините отстъпиха с 0:3.