Понеделник, 11 Март 2024 11:56
И Левски не успя да спре Марица в  Национална Волейболна DEMAX+ лига
Снимка: ВК Левски София

Шампионът при дамите ни Марица (Пловдив) отново не сгреши и постигна 13-а поредна победа в редовния сезон. Тимът, воден от Борислав Крачанов, си гарантира още миналия кръг първото място преди плейофите в Национална Волейболна DEMAX+ лига. Сега трябваше да гостува на третия във временното класиране Левски София. "Сините" бяха в поредица от три победи преди дербито, но не успяха да я продължат. Марица отново не даде и гейм – 3:0 (25:19, 25:20, 25:18). Това бе четвърто поражение за столичния клуб.

Другият пловдивски отбор – Марица 2022, също имаше мач навън от 13-ия кръг. Гостуването бе на намиращия се позиция по-напред тим на Дея Спорт. Бургаският клуб се наложи след обрат - 3:1 (18:25, 25:21, 25:21, 25:20) и се откъсна на три точки разлика. Дея има 15, а Марица 2022 – 12.

Чиста победа постигна Славия 2017 при визитата си на Хектор – 3:0 (25:21, 25:20, 25:22). Успехът е осми за "белите", които остават на четвърта позиция.